W jaki sposób wybrać a następnie otrzymać najlepszą pożyczkę gotówkową? Nawet w przypadku pożyczek stosunkowo niewielkich kwot pieniężnych, warto najpierw porównać dostępne na rynku oferty. Taka orientacja to nie tylko możliwość wybrania najlepszej oferty, ale także pozwoli na zrozumienie oraz odnalezienie różnic pomiędzy poszczególnymi typami kredytów.kredyty gotówkowe

Nawet wówczas, gdy zamierzamy zaciągnąć niewielki kredyt na dowolny cel, warto przemyśleć na co chcemy przeznaczyć gotówkę oraz ile kapitału będzie potrzebne do jego realizacji. Jest to o tyle ważne, że jeśli pożyczymy za mało, może nie starczyć pieniędzy na realizację pierwotnych zamierzeń.

Jakie wymagania bank stawia kredytobiorcy?

Każdy bank oczekuje od swoich klientów, potencjalnych kredytobiorców dostarczenia odpowiednich dokumentów, które muszą zostać dołączone do wniosku kredytowego. Dlatego warto zadbać o ich dostarczenie już na samym początku tak, aby nie trzeba było kilkukrotnie wracać do oddziału bankowego. Jeśli kredyt ma być zawierany przez większą liczbę osób, każda z nich musi dostarczyć dokumenty w swoim własnym imieniu. Podczas rozpatrywania dokumentów bank z całą pewnością będzie sprawdzać kompletność przedstawionych dokumentów, a w następnej kolejności zajmie się oceną zdolności kredytowej konkretnego klienta. Oczywiście banki mogą w każdej chwili żądać od osób starających się o przyznanie kredytu o dostarczenie dodatkowych dokumentów. Może to być chociażby wyciąg z konta za ostatnie 3 miesiące, czy (chociaż znacznie rzadziej) rachunków – np. za prąd lub czynsz.

Obecnie coraz częściej dostępne są kredyty gotówkowe, które z zasady przyznawane są bez większych formalności. Dotyczy to zwłaszcza kredytów o nieco mniejszych kwotach – najczęściej rzędu kilku tysięcy złotych. Kolejnym krokiem jest poinformowanie klienta o pozytywnej bądź negatywnej decyzji w sprawie przyznania kredytu. Jeśli decyzja okaże się pozytywna, bank powinien poinformować klienta o kolejnych krokach.

Podpisanie umowy oraz uruchomienie kredytu

Przed samym podpisaniem umowy o kredyt gotówkowy, koniecznie powinno się przeczytać wszystkie zapisy umowy. Po pierwsze należy sprawdzić czy wszystkie zapisane w umowie warunki odpowiadają tym, które były ustalane podczas rozmów z przedstawicielem banku. Jeżeli jakiekolwiek zapisy nie będą jasne lub wyraźnie nie będą się zgadzać, przed podpisaniem umowy konieczne należy wyjaśnić sprawę z pracownikiem banku. Nawet najtańszy kredyt gotówkowy może posiadać mniejsze lub większe haczyki. Trzeba wiedzieć ile się pożycza i jak długo ma się spłacać kredyt oraz ile dopłacimy do całego interesu.

Po podpisaniu umowy następuje tzw. uruchomienie kredytu. O tym w jaki sposób zostanie uruchomiony kredyt, w jaki sposób i kiedy zostaną przekazane środki oraz inne najważniejsze elementy są zapisane w każdej umowie o kredyty gotówkowe. Obecnie najczęściej praktykowana i preferowana przez obie zainteresowane strony jest wpłata środków na rachunek bankowy klienta – rzadziej jest to gotówka wypłacana w kasie banku.

Udostępnij.

Komentowanie jest zablokowane