Nie wszystkich stać na zakup samochodu za gotówkę. W takiej sytuacją mamy dwie możliwości: możemy kupić auto na kredyt zaciągnięty w banku. Możemy także wybrać leasing samochodu. W tym wpisie skupimy się na kredycie samochodowym. Przed zaciągnięciem kredytu warto sprawdzić, z czym takie zobowiązanie się wiąże. Dobrze jest także ocenić konkretne oferty pod kątem kosztów i formalności oraz porównać najlepsze kredyty.

Co wpływa na koszt kredytu samochodowego?

Decydując się na kredyt samochodowy należy zapoznać się z podstawowymi czynnikami, które wpływają na jego koszt. Na pewno duże znaczenie będzie miał wiek auta. Banki już  od dawna stosują zasadę, że im starszy samochód tym droższy kredyt. Podobnie jest w przypadku okresu kredytowania. Im jest on dłuższy, tym większe koszty poniesie klient. Ma to oczywiście swoje wady i zalety. Decydując się na długi okres kredytowania możemy liczyć na niższe miesięczne raty, dzięki którym nasz budżet domowy nie zostanie zrujnowany. Ostatecznie jednak zapłacimy więcej niż przy krótkim okresie z wyższymi ratami miesięcznymi. Na koszt naszego kredytu samochodowego będą miały również wpływ czynniki takie jak wartość samochodu oraz wkład własny. Wiadomo, im wyższy wkład własny, tym niższe koszty kredytu.

Gdzie udać się po kredyt na samochód?

Wybierając kredyt samochodowy na pewno warto sprawdzić ofertę banku w którym posiadamy już jakieś produkty, ponieważ bardzo często stali klienci mogą liczyć na lepsze oprocentowanie. Nie należy jednak kończyć poszukiwań na jednej ofercie. Warto sprawdzić wszystkie możliwości i wybrać produkt idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Pomocny będzie tutaj ranking kredytów samochodowych. Takie porównania dostępne są w internecie, dzięki czemu poszukiwanie idealnego kredytu jest bardzo proste. Poszukując kredytu dobrze jest również sprawdzić oferty „banków samochodowych”, takich jak Toyota Bank, Volkswagen Bank. Jeśli interesuje nas zakup konkretnej marki auta, to w takich salonach, najszybciej otrzymamy najkorzystniejsze warunki.

Udostępnij.

Komentowanie jest zablokowane