Potrzebujesz pieniędzy na nowy komputer, wakacje czy remont mieszkania? Chcesz wziąć kredyt, ale nie wiesz który? Kredyt gotówkowy, kredyt w rachunku bieżącym czy kartę kredytową? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jaki kredyt powinieneś wybrać.

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy to kredyt, który jest obecnie najczęściej zaciągany. Cieszy się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem wśród klientów. Może być przeznaczony na dowolny cel i udzielany jest bezpośrednio na Twój rachunek bankowy lub wypłacany jest w kasie. Kredyt gotówkowy najczęściej brany jest przez klientów na zakup sprzętów domowych (RTV czy AGD), samochodów, remont mieszkania, wakacje czy a inne nieprzewidziane wydatki.

Aby uzyskać kredyt gotówkowy należy wypełnić wniosek kredytowy. Często taki kredyt wymaga poręczenia osoby trzeciej lub ubezpieczenia.

Kredyt gotówkowy zaciągany jest w bankach, a także instytucjach parabankowych. Warto zwrócić uwagę na różnice pomiędzy tymi dwoma instytucjami, gdyż często okazuje się, że kredyt gotówkowy zaciągnięty w instytucji pozabankowej zawiera szereg niekorzystnych postanowień.

Kredyt w rachunku bieżącym

Natomiast kredyt w rachunku bankowym to kredyt, który także jest najczęściej zaciągany przez klientów. Udzielenie tego rodzaju kredytu jest proste – nie ma zbyt wielu formalności. Wymagane jest posiadanie rachunku bieżącego, stałe dochody i dobrą historię kredytową. Jeśli te wymagania zostaną spełnione, bank udzieli nam kredyt. Najczęściej kredyt w rachunku nie przekracza 5 lub 7-krotności wpływów miesięcznych. Kredyt spłacany jest poprzez przelewy na rachunek.

Kredyt w postaci karty kredytowej

Ten kredyt to nic innego jak karta kredytowa dołączana do konta. Jest to kredyt, który należy do jednych z najłatwiejszych w obsłudze. Przyznany zostaje w postaci limitu, a dodatkowo jest bezpłatny. Jednak kredyt ten ma także minusy: banki pobierają prowizję oraz roczną opłatę.

Kredyt to ważna decyzja, zatem to czy wybierzesz kredyt gotówkowy, kredyt w rachunku czy w postaci karty kredytowej powinieneś dokładnie przemyśleć. Zaciągnięty kredyt spłacać będziesz przez kilka lat, dlatego miej na uwadze swoje możliwości finansowe i bierz kredyt z głową. W przeciwnym razie, zbyt duże obciążenie finansowe może dać Ci si we znaki i nie będziesz w stanie spłacać comiesięcznych rat kredytu.

Udostępnij.

Komentowanie jest zablokowane