Kredyt gotówkowy może być przeznaczony na każdy, dowolny cel. Banki nie wymagają deklarowania przeznaczenia środków pochodzących z kredytu gotówkowego, ani też rozliczania się ze sposobu wydania pieniędzy. Środki pochodzące z kredytów gotówkowych można zatem przeznaczyć na dowolny cel lub też kilka celi.kredyty

Kredyt gotówkowy czy pożyczka?

W sytuacji, kiedy potrzebujemy dodatkowych pieniędzy i chcemy zaciągnąć jakieś zobowiązanie możemy zastanawiać się jakie są różnice pomiędzy kredytem gotówkowym a pożyczką i która opcje wybrać. Różnice pomiędzy tymi rodzajami długów sprowadzają się to kwestii formalnych. Pożyczki może udzielić każdy, także osoba fizyczna. Z tego powodu dostęp do tego rodzaju zadłużenia jest o wiele łatwiejszy. Pożyczkę można zaciągnąć nie tylko w banku, ale również w rozmaitych instytucjach finansowych. Warunki jakie trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę są mniej restrykcyjne, a formalności bardziej uproszczone. Kredyt gotówkowy wiąże się ze zjawiskiem kreacji pieniądza i prawo do jego udzielania mają wyłącznie banki. W tym przypadku większa uwaga przywiązywana jest do oceny zdolności kredytowej, a formalność są relatywnie bardziej rozbudowane. Z reguły pożyczka będzie droższym rozwiązaniem w stosunku do kredytu gotówkowego, lecz nie jest to sztywna reguła.

Kryteria wyboru kredytu gotówkowego

Wybierając kredyt gotówkowy należy zwrócić uwagę głównie na koszty. W celu wybrania najtańszego kredytu gotówkowego należy ocenić zarówno oprocentowanie kredytu jak i dodatkowe opłaty. Mogą one wynikać na przykład z prowizji pobieranej przez bank.

Rankingi kredytów gotówkowych

Dokonując wyboru kredytu gotówkowego zetkniemy się z wieloma ofertami. Wachlarz kredytów gotówkowych dostępnych na rynku jest dość szeroki, zatem aby zapoznać się ze wszystkimi możliwościami trzeba poświecić na to sporo czasu. Na szczęście istnieją narzędzia, które pomagają w analizie ofert i wyborze najtańszego kredytu gotówkowego. Rankingi kredytów gotówkowych -bo o nich tu mowa, są specjalnie tworzonymi rankingami, które zawierają zestawienie najlepszych ofert dostępnych w danym momencie na rynku. Rankingi kredytów gotówkowych pomogą nam wybrać ofertę kredytową. Dostępne są one w Internecie. Korzystanie z nich jest nieodpłatne i można to zrobić w każdej chwili bez wychodzenia z domu. Jest to dobre rozwiązanie nie tylko dla sposób, którym brakuje czasu, ale także dla tych, które chcą mieć pewność, że nie przeoczyły jakieś interesującej oferty kredytu gotówkowego.

Udostępnij.

Komentowanie jest zablokowane