Zwyczajowo lokaty bankowe, dzieli się na długoterminowe i te o krótkim terminie zapadalności. Jednak wraz z rozwojem bankowości elektronicznej doszło jeszcze jedno pojęcie związane z depozytami, mianowicie lokaty internetowe. Warto wiedzieć czym różnią się te stosunkowo nowe produkty bankowe od tradycyjnych lokat, a także w jaki sposób można je zakładać.foto

Czym różni się lokata internetowa od lokaty standardowej?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta i krótka. Podstawową rzeczą, która odróżnia obie lokaty jest sposób ich zakładania. Lokatę internetową można założyć zdalnie przez Internet, zaś otwarcie lokaty tradycyjnej wymaga wizyty w banku. Przeglądając oferty banków nietrudno zauważyć, że coraz więcej usług bankowych świadczonych jest za pośrednictwem Internetu – począwszy od otwarcia konta osobistego, poprzez uzyskanie pożyczki i na założeniu lokaty skończywszy. Jak się okazuje korzystanie z bankowości online jest bardzo opłacalne dla klientów, gdyż wiąże się z dużo niższymi kosztami prowadzenia rachunku oraz wyższym oprocentowaniem depozytów. Przyczyna tych korzyści finansowych jest zrozumiała, gdyż poprzez możliwość załatwienia formalności online, bank ponosi niższe koszty obsługi klienta niż w przypadku jego obsługi w placówce.

Prostota zakładania lokaty przez Internet

W sytuacji gdy na naszym rachunku bankowym znajduje się spora suma pieniędzy, z których w najbliższym czasie nie zamierzamy korzystać, warto ulokować ją na lokacie. Bankowość elektroniczna umożliwia dokonanie tego dosłownie w kilka chwil. Na początku należy oczywiście podjąć decyzję o wyborze lokaty. Można skorzystać z oferty swojego banku lub otworzyć lokatę w innej instytucji.

Druga z opcji jest szczególnie polecana, gdyż banki prześcigają się obecnie w oferowaniu korzystnych lokat, a oferty te zazwyczaj obowiązują przez krótki czas. Oczywiście przejrzenie ofert poszczególnych banków nie musi się wiązać z koniecznością odwiedzin ich witryn internetowych! Dużo prostszym i szybszym sposobem na zapoznanie się z aktualnym oprocentowaniem lokat jest skorzystanie z rankingu online. Ranking lokat, umożliwia nie tylko szybkie porównanie ofert, lecz także za pomocą jednego kliknięcia przenosi użytkownika na stronę banku, gdzie można złożyć wniosek o otwarcie wybranej wcześniej lokaty. Formularz wniosku jest bardzo prosty, gdyż najczęściej należy w nim uzupełnić następujące dane:

  • Kwotę lokaty
  • Okres lokaty
  • Dane osobowe

Po złożeniu wniosku otrzymuje się informację zwrotną na adres mailowy, która zawiera szczegóły dotyczące sposobu przelania pieniędzy na lokatę, zaś po przelaniu środków, przesyłane jest potwierdzenie otwarcia lokaty.

Udostępnij.

Komentowanie jest zablokowane