Według danych statystycznych coraz więcej gospodarstw domowych popada w poważne zadłużenie. Rzecz nie przedstawia się również optymistycznie jeśli mowa o przedsiębiorcach. Problemy z płatnościami kontrahentów, konieczność opłacania składek ZUS- w rezultacie wielu przedsiębiorców popada w spiralę długów. Jak temu zaradzić?shutterstock_113281159

Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny często zwany jest ostatnią deską ratunku dla najbardziej zadłużonych. Z tego produktu finansowego mogą jednak korzystać również przedsiębiorcy. Szczególnie Ci, którzy borykają się z wieloma pożyczkami i kredytami gotówkowymi. W czasie stagnacji gospodarczej krótkoterminowe pożyczki gotówkowe mogą poważnie zaszkodzić finansowym firmy. Przeciągający się problemy z nadmiernym zadłużeniem mogą doprowadzić do bankructwa firmy. Konsolidacja pożyczek w jedną nie zawsze się jednak opłaca.

Kiedy opłaca się konsolidacja wszystkich zobowiązań?

Kredyty dla firm bywają bardzo drogie. Jeśli umowy kredytowe zawarte przed kilku laty opiewały na bardzo niekorzystne kwoty nad konsolidacją na pewno warto się zastanowić. Szczególnie obciążające dla budżetu każdego przedsiębiorstwa są zobowiązania zaciągnięte przy pomocy karty kredytowej czy wykorzystanych limitów w rachunku debetowym. Spore koszty generuje również obsługa wysoko oprocentowanych kredytów gotówkowych zaciągniętych przed spadkiem stóp procentowych.

Ostatni dzwonek na kredyt konsolidacyjny dla firmy

Kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym. Pieniądze pozyskane za jego pomocą można przeznaczyć tylko i wyłącznie na spłatę obecnych zobowiązań. Banki z reguły przyznają kredyt konsolidacyjny tym przedsiębiorcom, którzy dotychczas ze spłatą wszystkich kredytów nie mieli problemów. Wystarczy spóźnić się z jedną ratą by pożegnać się z myślą o zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego. Jeśli więc czujemy, że ciężar miesięcznych rat zaczyna nas przerastać, posiłkujemy się pożyczkami od rodziny to kredyt konsolidacyjny będzie najlepszym wyjściem. Za jego pomocą można wydłużyć okres kredytowania dzięki czemu uzyskamy niższą miesięczną ratę. Warunkiem opłacalności tej operacji finansowej jest niskie oprocentowanie. Nowe zobowiązanie w postaci kredytu konsolidacyjnego powinno posiadać, niskie, korzystne oprocentowanie.

Jeśli chodzi o tego typu kredyty firmowe to niestety nie mamy zbyt dużego wyboru. Zaledwie kilka spośród funkcjonujących banków oferuje kredyty konsolidacyjne dla przedsiębiorców. Zdecydowanie większe szanse na kredyt konsolidacyjny mają osoby fizyczne niż przedsiębiorcy. Niższe oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego można też uzyskać decydując się na jego zabezpieczenie.

Udostępnij.

Komentowanie jest zablokowane