Zaciągnięcie kredytu hipotecznego, dla wielu osób jest jedynym rozwiązaniem, aby zakupić własne mieszkanie. Jest coraz więcej ofert, dzięki czemu banki zmuszone są do obniżania wymagań. Czy zatem każdy, kto chce zaciągnąć taki kredyt może na niego liczyć?Nieruchomości

Kredyt – dla kogo?

Banki reklamują się minimalnymi wymaganiami przy udzielaniu kredytów hipotecznych, aby przyciągnąć klientów. Niestety nie jest to do końca prawda. Żeby otrzymać kredyt mieszkaniowy konieczne jest spełnienie sztywnych warunków, aby bank miał pewność, że będziemy w stanie taki kredyt spłacać. Każdy, kto posiada odpowiednią zdolność kredytową może się ubiegać o niego. Czasem zdarza się, że banki przygotowują specjalną ofertę dla swoich klientów. Jednakże zawsze kiedy dochodzi do spisywania wniosku kredytowego bank musi sprawdzić klienta. Kredyt taki udzielany jest na długi czas i bank musi mieć pewność, że współpraca z takim klientem będzie odpowiednia.

Co powinniśmy mieć, aby otrzymać taki kredyt?

  • zaświadczenie o zarobkach – nie powinno być starsze niż 1 miesiąc. Najczęściej banki potrzebują zaświadczenia wystawionego na druku bankowym, gdyż wtedy zawiera ono wszystkie potrzebne dla banku informacje
  • dwa dokumenty tożsamości – może to być dowód osobisty i prawo jazdy. Bank musi potwierdzić tożsamość klienta.
  • wyciągi z konta – jeśli staramy się o kredyt w innym banku niż posiadamy rachunek bieżący bank może poprosić o wyciągi z konta z ostatnich trzech miesięcy.
  • zaświadczenia o spłacie wszystkich zobowiązań – takie dokumenty są potrzebne jeśli nie posiadamy odpowiedniej zdolności kredytowej, a mamy już jakieś zobowiązania wobec banków. Wcześniejsza spłata takich zobowiązań może być jednym z warunków udzielenia kredytu.
  • dokumenty dotyczące nieruchomości – kredyt mieszkaniowy jest specyficznym produktem. Bank w zamian za pożyczenie pieniędzy staje się tymczasowym właścicielem nieruchomości. Potrzebuje więc wszystkich dokumentów dotyczących nieruchomości, aby upewnić się, że jest to opłacalna inwestycja.

Jeśli chcemy znaleźć odpowiedni kredyt dobrze jest sprawdzić ranking kredytów mieszkaniowych. Na takim zestawieniu możemy sprawdzić, który z banków oferuje mniejsze opłaty związane z kredytem. Wybierając najlepszy kredyt hipoteczny konieczne jest sprawdzenie kosztów, które mogą sprawić, że w przyszłości będziemy mieli spore problemy ze spłatą. Kredyty mieszkaniowe są bardzo popularne, jednak nie wolno nam zbyt pochopnie podchodzić do takiego zobowiązania. Każdy kto ma odpowiednie dochody może starać się o taki kredyt. Spełnienie marzeń o własnym mieszkaniu może być bardzo realne, wystarczy się tylko postarać.

Udostępnij.

Komentowanie jest zablokowane