Dlaczego warto ciągle zakładać lokaty bankowe? M.in. z tego względu, że mamy w tej chwili w Polsce deflację, co oznacza, że pieniądze nawet na nieoprocentowanych rachunkach zyskują na wartości. Dokładając do tego oprocentowanie, na lokatach można zarobić o wiele więcej niż w czasach kiedy lokaty były na 6-7%. Nasuwa się następujące pytanie – na jaki okres założyć depozyt terminowy?konta bankowe

Lokaty długoterminowe mają to do siebie, że gwarantują niezmienność oprocentowania przez dłuższy czas. Wśród lokat na dłuższy okres możemy wyróżnić kilka ofert, które są warte uwagi. Poniżej przeanalizowaliśmy depozyty bankowe pod kątem oprocentowania i innych cech ważny przy wyborze lokaty.

Najlepszą ofertą, jaką można znaleźć na rynku, jeśli chodzi o lokaty długoterminowe – jest depozyt Santander Banku. Lokatę można założyć na okres 3 lat. Oprocentowanie jakie obowiązuje w przypadku tej oferty wynosi 3,3%. Pewnym ograniczeniem jest możliwość założenia jednej lokaty przez jednego klienta.

Nieco niższe oprocentowanie można dostać na lokacie Toyota Banku. Tutaj możemy liczyć na 3,05% w skali roku. Depozyt, podobnie jak w przypadku Santander Banku jest zakładany na okres 3 lat. Lokatę można z łatwością założyć przez Internet. Oprocentowanie przez cały okres trwania lokaty jest niezmienne.

Jeśli chcemy założyć lokatę na krótszy okres możemy zdecydować się na ofertę T-Mobile Usługi Bankowe. Lokata w tym banku jest zakładana na okres 2 lat, a oprocentowanie wynosi 2,95% w skali roku. Należy zaznaczyć, że oprocentowanie jest zmienne i zależy od kształtowania się WIBORu trzymiesięcznego. Lokatę można założyć w różnych walutach.

Innym bankiem, który oferuje lokaty na długi termin jest Alior Bank. Depozyt jest zakładany na 2 lata. Oprocentowanie w skali roku wynosi 2,2%. Istnieje możliwość wyboru waluty w jakiej chce się oszczędzać. Lokatę można założyć już od 1 tys. zł. Klient nie ma ograniczeń co do ilości depozytów jakie może założyć w banku.

Jak widać po zaprezentowanych ofertach, lokaty długoterminowe nie posiadają oszałamiającego oprocentowania. Jednak największą zaletą tego typu depozytów jest niezmienność oprocentowania przez okres trwania umowy. Należy tylko pamiętać, że nie wszystkie banki mogą to zagwarantować. Aby sprawdzić, jakie jeszcze oferty mogą być dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o oszczędzanie, zobacz ranking oprocentowania lokat bankowych w marcu 2015 roku. Takie zestawienie przyspiesza wybór lokaty i ułatwia przegląd ofert.

Udostępnij.

Komentowanie jest zablokowane