Wiele osób marzy o zakupie własnego samochodu. Jest to natomiast wygoda, a wręcz luksus, na który stać niewielu. Odłożenie odpowiedniej kwoty wymaga od nas bowiem nie tylko czasu, ale również zaangażowania. Zmusza nas to bowiem do ograniczania wydatków, na które odczuwamy zapotrzebowanie w danej chwili. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą banki, które proponują kredyt samochodowy. Dzięki temu w krótkim czasie możemy uzyskać potrzebne środki.

Kredyt samochodowy krok po kroku

Zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu, powinniśmy dokładanie przefiltrować dostępne oferty oraz zadbać o odpowiednie przygotowanie. W momencie, kiedy udamy się do banku,  powinniśmy bowiem być w pełni przygotowani, co pozwoli nam na ewentualne negocjowanie umowy.

Na opłacalność kredytu samochodowego wpływa kilka czynników i to na nie powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę. Istotna jest przede wszystkim wartość oraz wiek auta. Ponadto bank zwraca uwagę na jego przebieg, a także okres kredytowania na jaki chcemy się zdecydować. Istotną rolę odgrywa również nasz wkład własny oraz zdolność kredytowa. Wkład własny pozwoli na zwiększenie naszej wiarygodności w oczach banku. Dzięki niemu bank będzie miał większą pewność, że spłacimy wszystkie należności. Jeżeli chodzi o zdolność kredytową, wpływają na nią głównie źródło dochodu, rodzaj umowy o pracę oraz naszych kosztów stałych. Oczywiście w najlepszej pozycji znajduje się osoba, która posiada stałą, dobrze płatną pracę. Ponadto bank poszukuje o nas informacji w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), gdzie znajdują się nasze przeszłe oraz aktualne zobowiązania. Dlatego warto spłacać raty na czas oraz nie pozwalać sobie na jakiekolwiek opóźnienia.

Jakie oferty możemy znaleźć na rynku?

Internet jest pełen stron finansowych, które posiadają rankingi kredytów hipotecznych. Niemożliwe jest wyłonienie jednej, najlepszej oferty, ponieważ każda zależna jest od naszej zdolności kredytowej, wkładu własnego, wieku auta itd. Pierwszym bankiem, który się wyróżnia na tle pozostałych jest BGŻ BNP Paribas. Proponuje on 500 tys. zł kredytu, którego oprocentowanie wynosi niecałe 4%! Na spłatę mamy natomiast 8 lat. Kolejnym bankiem, na który warto zwrócić uwagę jest Getin bank, który pozwala na spłatę kredytu w ciągu 10 lat. Jego wysokość może natomiast wynosić do 110% wartości samochodu, a oprocentowanie ustalane jest indywidualnie.

Udostępnij.

Komentowanie jest zablokowane