Wejście w dorosłość powiązane jest z życiem na własny rachunek. To niestety oznacza liczne wydatki, z którymi wiele młodych osób nie potrafi sobie poradzić. Rozpoczęcie samodzielnego życia kojarzy się z ciężki startem finansowym oraz wieloma pożyczkami. Często okazuje się, że zbyt duża liczba zobowiązań zaczyna nas przytłaczać oraz nie potrafimy sobie z nimi poradzić. Co zrobić w takiej sytuacji?

Zbyt wiele zadłużeń…

Życie na własną rękę często jest niemożliwe bez zaciągnięciem kredytu. Bardzo kosztowne wynajmowanie mieszkania, a nawet zakupy na raty ciągną nas w stronę pętli kredytowej. Jest to sytuacja, w której każde zobowiązanie pociąga za sobą kolejne. Dzieje się tak w momencie, kiedy pożyczki za bardzo obciążaj nasz budżet oraz nie posiadamy środków na ich spłatę.

Jak wynika z badań, coraz więcej Polaków powyżej 25 roku życia wciąż mieszka z rodzicami. Powodem jest strach przed samodzielnością, która oznacza również liczne wydatki. Większość osób boi się opuścić dom, który wymaga zdecydowanie mniejszych wydatków, niż własne lokum.

Utrata płynności finansowej jest natomiast bardzo niekorzystna oraz powoduje pogorszenie zdolności kredytowej. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że każda pożycza pozostawia po sobie ślad w postaci wpisu w Biurze Informacji Kredytowej. Jest to pierwsze miejsce, do którego zaglądają banki w momencie ubiegania się o kolejne kredyty, zwłaszcza hipoteczny.

Konsolidacja kredytów rozwiązaniem dla zadłużonych

Dla osób, które czują, że popadają w pętle zadłużenia, przychodzi z pomocą konsolidacja kredytów. Jest to produkt pozwalający na połączenie kilku kredytów w jeden, który poprawia komfort naszego życia. Dzięki takiemu rozwiązaniu pozbywamy się obowiązku spłaty kilku rat w wielu instytucjach finansowych.

Polega to na otrzymaniu jednego, dużego kredytu, który pokryje wszystkie zobowiązania zaciągnięte w innych bankach. Dzięki temu pozbywamy się dawnych pożyczek oraz zostajemy z jedną, zdecydowanie prostszą do spłaty. Dodatkowo taki ruch powoduje obniżenie wysokości rat ze względu na wydłużenie okresu spłaty. Możemy w ten sposób zmniejszyć miesięczną ratę nawet o połowę! Istotny jest również fakt, że konsolidacja pozytywnie oddziałuje na naszą historię kredytową.

Udostępnij.

Komentowanie jest zablokowane