Kredyty hipoteczne to jeden z popularniejszych produktów bankowych w Polsce. To ze względu na chęć posiadania mieszkania przez Polaków. Sytuacja rynkowa sprzyja zaciąganiu kredytów mieszkaniowych – m.in. z powodu niskich stóp procentowych oraz względnie mało restrykcyjnych rekomendacji ze strony KNF. W tej chwili wymagany wkład własny przy kredycie hipotecznym wynosi 10%. W 2017 roku będzie to 20%, czyli przy kredycie na 500 tys. zł będziemy musieli wnieść 100 tys. zł własnego kapitału.

Nie tylko niskie stopy procentowe sprzyjają zaciąganiu kredytów hipotecznych. Także sytuacja na rynku nieruchomości jest korzystna. Deweloperzy oddają coraz więcej mieszkań, a ceny wciąż są na niższych poziomach niż w czasie szczytu z 2008 roku. Ekonomiści spodziewają się w ciągu najbliższych lat dalszego wzrostu cen nieruchomości w Polsce – zwłaszcza cen mieszkań w dużych aglomeracjach.

Sprawdźmy jakie oferty kredytów są obecnie najkorzystniejsze na rynku. Poniżej opisujemy kilka najlepszych rozwiązań. Pominięta została rzeczywista roczna stopa oprocentowania, ze tego względy, że dla każdej oferty RRSO jest ustalane indywidualnie – zależy od wielu czynników takich jak historia kredytowa kredytobiorcy itp.

Ofertą, na którą warto zwrócić uwagę jest kredyt mieszkaniowy Alior Banku. Bank ten nie pobiera prowizji przy udzielaniu kredytu. Termin spłaty w tym przypadku może wynieść maksymalnie 30 lat. Alior gwarantuje rozpatrzenie wniosku o kredyt w ciągu jednego dnia. Marża banku wynosi 1,7%. Kredytobiorca może skorzystać z wakacji kredytowych i zawiesić spłatę kredytu na 6 miesięcy.

Ciekawą ofertą jest także kredyt mieszkaniowy Banku BPH. Bank zobowiązuje się do obniżenia marży nawet o 0,4%. Jeśli kredytobiorca wykaże odpowiedni dochód, bank nie pobierze prowizji od kredytu. Kredyt jest udzielany na maksymalnie 30 lat. Jeden raz w roku, można zawiesić spłatę kredytu na jeden miesiąc.

Godnym polecenia kredytem jest również kredyt Banku Millennium. Okres kredytowania to nawet 35 lat. Marża banku może zostać obniżona do 0,99% jeśli klient będzie posiadał odpowiednią zdolność kredytową. Nie pobierana jest opłata za wcześniejszą spłatę kredytu po 4 latach kredytowania. Bank akceptuje różne źródła dochodu np. kontrakty menadżerskie. Maksymalna wartość kredytu może wynieść 90% wartości nieruchomości.

To tylko kilka najlepszych ofert. Jednak przed zaciągnięciem kredytu, należy dokładnie sprawdzić ranking najtańszych kredytów mieszkaniowych marzec 2015. Takie zestawienie ułatwi nam znalezienie odpowiedniej dla nas oferty.

Udostępnij.

Komentowanie jest zablokowane