Kredyt hipoteczny jest produktem bankowym cieszącym się dużą popularnością wśród osób potrzebujących dużej kwoty pieniędzy w związku z zakupem mieszkania czy budowy domu. Dlaczego? Ponieważ opiewa on w mnogość zalet podnoszących jego atrakcyjność. Kredyt mieszkaniowy, dzięki swym wyjątkowym założeniom udowadnia, że kredyt wcale nie musi być „złem ostatecznym”.

Marzenia w zasięgu ręki

Od dłuższego czasu poszukujesz odpowiedniego domu. Przejrzałeś tonę ogłoszeń i masz już dość. Nagle słyszysz od znajomego o tym, że ktoś sprzedaje dom o jakim marzyłeś. Kilka rozmów telefonicznych, wstępne oględziny i TAK to jest to czego szukałeś. Jeden problem, potrzebujesz sporej gotówki i to szybko, bo chętnych na ten dom jest więcej. Czy jest to w ogóle możliwe? Tak, kredyt hipoteczny jest właśnie dla Ciebie. Dzięki niemu nie tylko nie musisz oszczędzać latami, ale i uzyskasz w stosunkowo krótkim czasie tak potrzeby zastrzyk gotówki. Musisz jedynie wykazać się płynnością finansową i dochodami rokującymi na spłatę kredytu w przyszłości.

Długi okres spłaty

Duży kredyt poza dużą przyjemność, wiążę się także z koniecznością jego spłaty w jeszcze większej wartości (kapitał + odsetki). Ta wizja może przerażać, jednak z założenia kredyt hipoteczny jest kredytem długoterminowym, co umożliwia spłatę zadłużenia w wybranym systemie ratalnym.

Wygoda

Jeśli już mowa o ratach, to wyobraź sobie, że mogą być one „szyte na twoją miarę”. Oznacza to, że bank jest w stanie dopasować ofertę kredytową do twoich preferencji i możliwości finansowych. W końcu zarówno tobie, jak i twojemu wierzycielowi zależy na tym byś terminowo spłacał założone raty kredytu.

Prównywarki i ranking kredytów

Mnogość banków to morze dostępnych ofert, przez które może być naprawdę trudno się przedrzeć. By ułatwić potencjalnemu kredytobiorcy podjęcie decyzji, który kredyt hipoteczny wybrać stworzono narzędzia wspierające analizę poprzedzającą sformalizowanie tej poważnej decyzji: porównywarkę oraz ranking kredytów. Porównywarka kredytów mieszkaniowych umożliwia wprowadzenie parametrów planowanego kredytu i uzyskanie w ciągu kilku sekund zestawienia ofert z kilkunastu banków, uwzględniających oszacowana wartość miesięcznej raty kredytu. Z kolei ranking kredytów hipotecznych, wskazuje wprost w ofercie, którego banku znajduje się na obecną chwilę najlepszy kredyt hipoteczny.

 

Udostępnij.

Komentowanie jest zablokowane