Stosunkowo nowa forma udzielania pożyczek – online, w ciągu ostatnich kilku lat bardzo prężnie się rozwija. Czy stanowi ona produkt wyjątkowy pożądany przez konsumentów produktów bankowych? Najwyraźniej tak…Pożyczki

Łatwość i wygoda rozwiązania

Powszechny dostęp do sieci internetowej przyniósł wiele sprytnych rozwiązań – od zakupów online po przyznawanie pożyczek online. Nic w tym dziwnego. Coraz szybciej żyjący człowiek wciąż poszukuje rozwiązań, które pozwolą mu na zaoszczędzenie cennego czasu, który można spędzić np. z rodziną. Samo otrzymanie pożyczki online stanowi wyjątkowo proste i szybkie rozwiązanie. Jeszcze nie tak dawno nie było innej opcji niż wizyta w oddziale. Obecnie wystarczy dosłownie kilkanaście minut, aby wypełnić wniosek o pożyczkę. Wśród osób, które poszukują w sieci kredytów większość zaciąga szybkie pożyczki o niewielkich kwotach – najczęściej do 3-5 tysięcy złotych. Maksymalne kwoty pożyczek online, które oferowane są w bankach, instytucjach pozabankowych i firmach wynoszą najczęściej 20 tysięcy złotych. Na rynku produktów finansowych ofert nie brakuje. Co więcej – przybywa ich dosłownie z miesiąca na miesiąc. Świadczy to tylko o zainteresowaniu tego typu produktami.

Kto najczęściej sięga po pożyczki online?

pożyczki onlineJeszcze do niedawna panowało przekonanie, że pożyczka przez internet jest produktem przeznaczonym głównie dla osób z problemami finansowymi. Współczesne badania pokazują, że pożyczka online jest produktem, który bardzo często jest wybierany przez osoby pracujące oraz prowadzące działalność gospodarczą, które wcale nie mają problemów finansowych. Czy to znaczy, że osoby z problemami finansowymi nie zaciągają pożyczek przez internet? Oczywiście nie. Grupa stanowi dość pokaźny procent wśród wszystkich konsumentów, ale wcale nie dominujący. Warto zauważyć, że kredytobiorcy, którzy mają bieżące problemy z własnymi finansami decydują się najczęściej na pożyczki, które popularnie określane są jako chwilówki. Z reguły stanowią one dość drogą formę pożyczki przez internet. Nie znaczy to jednak, że nie są popularne – przeciwnie. Dlaczego więc są popularne? Głównie dlatego, że nie przekreślają niemal żadnego kredytobiorcy, nawet tego, który miewał wcześniej mniej lub bardziej poważne problemy ze spłatą rat pożyczek i kredytów.

Kto i kiedy może zaciągnąć pożyczkę przez internet? Co do czasu wypełniania i wysyłania wniosków o pożyczki nie ma właściwie żadnych ograniczeń. Zgłoszenia można wysyłać przez okrągły tydzień, 24h na dobę. Co do wieku, pożyczka przez internet z reguły oferowana jest dla osób znajdujących się w przedziale wiekowym 21-75 lat.

Udostępnij.

Komentowanie jest zablokowane