Konta bankowe jeszcze kilka lat temu były związane z koniecznością udania się do banku, aby załatwić jakąkolwiek sprawę. Obecnie większość spraw i przelewów załatwiamy przez Internet. Konta bankowe dają nam wiele możliwości i ułatwiają życie. Jest to produkt finansowy, który posiada zarówno minusy jak i plusy.konta bankowe

Jeszcze kilka lat temu każdy musiał płacić za konto, a obecnie ten trend mocno uległ zmianie. Konto bankowe od wielu lat było kojarzone tylko z koniecznością ponoszenia opłat za jego prowadzenie oraz za przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji. Od kilku lat ta sytuacja się zmienia i banki coraz większą uwagę skupiają na tym, aby pozyskać nowych klientów. Dlatego na naszym rynku finansowym mamy wiele promocji i super ofert. Oczywiście nie każda z tych ofert jest warta uwagi i jest korzystna.

Bezpieczeństwo naszych kont bankowych

Nad bezpieczeństwem naszych kont bankowych i zgromadzonych na nich środkach finansowych czuwa Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jest to instytucja, która została powołana do sprawowania pieczy nad bezpieczeństwem depozytów bankowych. W sytuacji, kiedy jakiś bank ogłosiłby bankructwo Bankowy Fundusz Gwarancyjny jest zobligowany do tego, aby wypłacić nasze pieniądze. Dlatego konta bankowe, różnego rodzaju konta oszczędnościowe, lokaty bankowe SA bezpiecznymi produktami finansowymi.

Bezpieczeństwo w sieci

Większość z nas korzysta z konta bankowego również przez Internet. To powoduje, że jesteśmy narażeni na różnego rodzaju ataki hakerów oraz osób chcących zdobyć nasze pieniądze. Oczywiście banki odnotowują szereg prób włamania się na konta, chęci przechwycenia naszych danych do logowania, wysyłanie maili, z których osoby postronne chcą zdobyć ważne dane do naszego konta bankowego. Oczywiście banki przez cały czas czuwają i pracują nad tym, aby nasze konta internetowe były jak najbardziej zabezpieczone.

Jak się nie dać oszukać?

Przede wszystkim należy zapoznać się z instrukcjami, jakich udziela bank. Zazwyczaj są to informacje, w jaki sposób się logować, na co uważać. Ważne, aby nie zapisywać haseł w przeglądarce, nie podawać danych do logowania w mailu, gdy rzekomo bank o to nas poprosi. Ustawmy trudne hasło dostępu, bez dat urodzenia, imion i tym podobnych informacji. Im trudniejsze hasło tym bezpieczniejsze nasze pieniądze. A gdy tylko coś wzbudzi nasz niepokój warto skontaktować się z pracownikiem banku i o tym poinformować.

Udostępnij.

Komentowanie jest zablokowane