Kredyt gotówkowy to dość prosty sposób na zdobycie gotówki. Jest to niejednokrotnie bardzo szybki zastrzyk gotówki, bo pojawia się na naszym koncie już nie raz jeden dzień po wnioskowaniu go. Nie zawsze jednak pierwszy kredyt, jaki zobaczymy jest tym najbardziej atrakcyjnym dla nas. Najlepszy kredyt top kredyt gotówkowy najtańszy. Jaki zatem jest najtańszy kredyt gotówkowy? Zapewne nie ten, który jest najefektowniej reklamowany.konta oszczędnościowe

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy?

Dobrym sposobem na znalezienie taniego kredytu gotówkowego jest analizowanie ofert wielu banków. Sposób analizy jest dowolny. Można przeznaczyć wiele godzin swojego wolnego czasu na zdobywanie informacji i różnych instytucji finansowych udzielających kredyty gotówkowe i przeliczanie ich. Można również skorzystać z dostępnych za pomocą internetu porównywarek kredytów przedstawiających ranking kredytów gotówkowych.

Obowiązek banku

Ubiegając się o kredyt gotówkowy należy również pamiętać, że bank posiada obowiązek przekazania klientowi na jego prośbę, formularza informacyjnego z wypisanymi wszelkimi atrybutami kredytu. Formularz jest tabelą wykazującą wszelkie koszty kredytu w sposób jasny i czytelny. Formularz musi również posiadać szczegółowo opisane wszelkie produkty dodatkowe jak na przykład ubezpieczenia czy konta, które są konieczne do otrzymania kredytu gotówkowego oraz wszelkich dodatkowych opłat pobieranych, gdy na przykład klient spóźni się z ratą.

Stopa RRSO

Stopa RRSO jest najważniejszym wyznacznikiem atrakcyjności kredytu. Jest to oprocentowanie całkowite, jakie posiada dany kredyt gotówkowy. Jest to koszt kredytu wyrażany procentowo w stosunku rocznym do kwoty kredytu. Bierze pod uwagę nie tylko oprocentowanie, ale również koszty przyznania kredytu, prowizję i inne. W stopie oprocentowania rzeczywistego nie są uwzględniane koszty produktów dodatkowych wymaganych do zakupienia, aby udzielić nam kredyt gotówkowy.

Sprawdzanie w BIK

Wnioskując o kredyt gotówkowy banki sprawdzają naszą historię kredytową i finansową w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Kiedy jest czysta lub pozytywna, bez problemu jesteśmy w pełni wiarygodni dla banku. Ważną rzeczą jest, aby nie wypełniać w kilku bankach wniosków kredytowych w krótkim odstępie czasu. Banki sprawdzają, bowiem naszą historię kredytową w BIK, która każdorazowo zlicza ilość takich zapytań. Klienci składające w wielu bakach wnioski kredytowe są traktowani, jako klienci mało wiarygodni.

Udostępnij.

Komentowanie jest zablokowane