Kredyt jest to pożyczka pieniężna zaciągana w banku. Kredyt gotówkowy to szybki zastrzyk gotówki, łatwo dostępny, bez zbędnych formalności. W momencie, kiedy gotówka jest nam niezbędna, kredyt gotówkowy jest dla nas dobry rozwiązaniem.Closeup Man Counting Money Polish

Najważniejsze cechy, jakie posiada kredyt gotówkowy

Przede wszystkim kredyt gotówkowy jest szybkim kredytem. Oznacza to, ze w przypadku niektórych banków decyzja o przyznaniu kredytu zapada nawet w pięć minut a wniosek o przyznanie kredytu można złożyć w najwygodniejszy dla nas sposób, jaki sami sobie wybieramy. Może to być poprzez przesłanie formularza internetem, poprzez telefon lub w oddziale banku.

Kredyt gotówkowy może być również tanim rozwiązaniem na zdobycie potrzebnej sumy pieniędzy. Wystarczy przeanalizować oferty różnych banków i wybrać najlepszą z nich. Aby dokonać takiej analizy przydatne okazuje się urządzenie dostępne w sieci takie jak ranking kredytów gotówkowych. Ranking pozwala nam na porównywanie wielu ofert w jednym miejscu, bez zbędnego wychodzenia z domu.

Kredyt gotówkowy w całości może zostać przeznaczony na dowolny cel, o jakim nie musimy powiadamiać naszego kredytodawcy ani udowadniać mu, na co został spożytkowany.

Kredyty gotówkowe są kredytami krótkoterminowymi. Okres ich spłaty zaczyna się od trzech miesięcy, ale może być również wydłużony do nawet dziesięciu lat w zależności od potrzeb kredytobiorcy i kwoty, na jaka kredyt jest zaciągany. Kredyt gotówkowy może stanowić nawet dwudziestokrotność dochodów kredytobiorcy.

Kredyt gotówkowy jest również kredytem bezpiecznym, ponieważ można skorzystać z pakietu ubezpieczeń kredytowych. Zapewnia nam to bezpieczeństwo spłaty nawet w przypadku, gdy w trakcie okresu kredytowania utracimy pracę, zachorujemy lub wystąpią inne zdarzenia losowe uniemożliwiające nam spłatę kredytu.

Kredyt gotówkowy można również zaciągnąć bez mieszania współmałżonka w sprawę zadłużenia. Pamiętać należy jednak, ze kwota, jaką otrzymamy w ten sposób będzie znacznie niższa. Zazwyczaj jest to kwota około 8000 zł.

Kredyt gotówkowy zaciągany jest w złotówkach. Występują odstępstwa od tej normy, ale jest to rzadkością.

Istnieją trzy główne odmiany kredytu gotówkowego. Są to: kredyt gotówkowy, linia kredytowa, karta kredytowa.

Nad kredytem gotówkowym można mieć kontrolę przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Dzieje się tak za pośrednictwem internetowego konta bankowego. Zawsze i wszędzie umożliwia nam to sprawdzenie aktualnego stanu zadłużenia oraz spłaty kredytu.

Udostępnij.

Komentowanie jest zablokowane