Ciągłe pojawianie się nowych technologii informatycznych i udoskonalanie starych sprawia, że przed społeczeństwem pojawiają się ogromne możliwości w różnych sferach życia. Wyjątkiem nie jest rynek usług finansowych, który ciągle się rozwija. Bankowość w Polsce idzie cały czas do przodu i banki proponują swoim klientom coraz nowsze i wygodniejsze rozwiązania.bankowość internetowa

Bankowość internetowa polega na łączeniu się systemem bankowym danej instytucji finansowej za pomocą Internetu. Z kolei bankowość mobilna jest pojęciem węższym, które ogranicza się do korzystania z usług bankowych za pomocą telefonu komórkowego, najczęściej smartfona, lub tabletu. Jest ona inaczej zwana m-bankingiem.

Korzystanie zarówno z bankowości internetowej jak i mobilnej ma wiele zalet. Po pierwsze jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ nie trzeba dzięki temu stać w długich kolejkach bankowych czy specjalnie jechać na drugi koniec miasta do placówki banku. Wszelkich operacji finansowych można dokonać w dogodnym dla siebie miejscu i czasie. Polskie banki cały czas poszerzają swoją ofertę dostępną dla bankowości internetowej i mobilnej o nowe produkty bankowe. W większości z nich można dokonywać zarówno operacji pasywnych polegających na sprawdzaniu stanu konta czy kontroli historii płatności, jak i operacji aktywnych w postaci zakładania lokaty, dokonywania przelewu czy zaciągnięcie pożyczki. Dzięki temu w łatwiejszy sposób możemy kontrolować swoje wydatki i korzystać z usług banków. Kolejnym atutem tej bankowości jest to, że jest ona zazwyczaj tańsza od tradycyjnych wizyt w bankach, ponieważ wszelkich operacji dokonujemy samodzielnie.

Banki w Polsce konkurują między sobą i dlatego wybierając ofertę bankowości internetowej lub mobilnej warto zapoznać się z propozycjami różnych instytucji finansowych i porównać je ze sobą. Dzięki temu można wybrać najlepszą ofertę, która będzie najbardziej dopasowana do naszych potrzeb. W razie problemów i wątpliwości związanych z wyborem konkretnej oferty dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doradcy finansowego.

Udostępnij.

Komentowanie jest zablokowane